Kādus krēslus izvēlēties nākamajam pasākumam, vai tie būs atbilstoši pasākuma tēlam un iekļausies budžetā?

Ja vien kāds būtu jau ar šo saskāries…

Par laimi, esam un tieši tāpēc šis raksts sniegs ieskatu 5 pārbaudītās idejās, starp kurām varēsiet atrast nākamajam pasākuma piemērotāko.

Krēslu noma visbiežāk ir aktuāla vietās kur nekurienē vai tukšā telpā ir jāspēj uzburt lielisku pasākumu. Tieši šādu tukšu telpu izvēle kļūst arvien aktuālāka, jo pasākuma tēla veidošanā netraucē jau esošie interjera objekti vai telpas plānojums. Rezultātā, pasākumu aģentūra var pilnībā realizēt klienta vēlmes.

Pasākumu tematikā un noformējumā Latvijas pasākumu eksperti droši var stāvēt blakus tādām valstīm kā Francija, Vācija un pat Apvienotā Karaliste. Tas nozīmē arī pastāvīgi augošaas prasības pēc kā jauna, neredzēta.

Šajā posmā nāk talkā galdu un krēslu noma, kas klientam uz noteiktu laiku nodrošina mēbeļu nomu, piegādi un uzstādīšanu.

Noma sniedz iespēju pasākumu plānotājiem būt elastīgiem savās idejās, jo nav jātur noliktavās lieli kvantumi ar inventāru. Tā vietā katram pasākumam iespējams izvēlēties nepieciešamo inventāra skaitu un stilu no nomas uzņēmumiem. Populārākās nomas kategorijas ir krēslu noma un galdu noma, kas iet roku rokā. Šoreiz apskatīsim Top 5 tendences 2018. gada krēslu izvēlē.

Nr. 1 Ghost krēsli

krēslu noma

Kopš 2017. gada Ghost krēsli turpina kļūt arvien pieprasītāki, kas liek arvien vairāk nomas uzņēmumiem apsvērt to iegādi. Izmantojot šos krēslus, iespējams uzburt ainu, ka viesi sēž uz neredzamiem krēsliem. No tā arī cēlies krēslu nosaukums “Ghost”. Īpaši pieprasīti šādi krēsli ir modernā stila pasākumos un dažādos atklāšanas pasākumos.

Tā kā Latvijā šie krēsli vēl ir ierobežotā daudzumā, tad parasti tos izmanto mazu līdz vidēju pasākumu noformēšanā. Kā mīnusu var minēt to ka krēslam nav polsterējuma. Toties plus ir iespēja krēslus izmantot kā iekštelpās tā ārtelpās, un, protams, estētiskais efekts, ko tie rada.

Nomas uzņēmumi visdrīzāk vēl nogaidīs pirms masveidā iegādāties Ghost krēslus. Iemesls ir krēslu cena, kas, piemēram, Amazon.com sākas no 100 eur/gab.

Šie krēsli vislabāk izskatīsies, kombinējot tos ar 150cm vai 180cm diametra apaļajiem galdiem.

Nr 2 Chiavari baltie krēsli ar mīksto paliktni.

chiavari krēslu noma

Šie krēsli ienākuši no Itālijas un ļoti labi iederas šī brīža aktuālajā pasākumu tendencē (zaļš, dabīgs, tīrs). Īpaši pieprasīti šie krēsli ir kāzu svinībās. Atmosfēra, ko ar šiem krēsliem iespējams panākt pilnībā atbilst to izcelsmei.

Chiavari krēsli radās 19 gadsimtā nelielā Itālijas pilsētā. Tieši pateicoties mazajai pilsētai krēsli ieguva savu nosaukumu. Jau no pašiem aizsākumiem pieprasījums pēc krēsliem bija milzīgs. Drīz vien Itālijā radās vairākas Chiavari krēslu ražotnes un to popularitāte aizsniedzās pāri okeānam uz ASV, kur tie redzami pat Baltajā namā.

chiavari kreslu noma

Avots: Wikipedia.

Chiavari krēsli paši par sevi ir dizainiski skaisti, tāpēc pārvalkus uz tiem neredzēsiet. Tā vietā dekoratori izvēlas tiem aizmugurē pievienot brīvi krītošas drapērijas. Šādā veidā iespējams arī krēslus pieskaņot pasākuma krāsu gammai.

Arī šie krēsli vēl Latvijā tikai ienāk un varam prognozēt, ka to popularitāte tikai pieaugs. Ja esat pasākumu mēbeļu noma, tad šis viennozīmīgi ir krēslu veids, kas jāiekļauj nomas inventāra piedāvājumā. No nomas viedokļa, mīnus ir tas, ka tiem nepieciešama rūpīga un pastāvīga kopšana.

Vēl viena Chiavari krēsla pozitīvā iezīme ir to plašās kombinācijas iespējas:

  • kombinējot tos ar apaļajiem galdiem, tiks iegūts “rustic elegance” efekts.
  • Kombinējot ar koka taisnstūra galdiem, iegūsiet dabīgu, mājīgu atmosfēru.
  • Nomājot krēslus kāzām, visbiežāk klienti izvēlas tos izmantot kāzu ceremonijā, izkārtojot krēslus rindās.

 

Nr 3 komfortabli saliekamie krēsli

banketu-kresli

Saliekamie krēsli visdrīzāk Jums asociējas ar ko lētu. Vairs ne! Izskatās, ka krēslu ražotāji ir sadzirdējuši sabiedrību un nopietni pievērsušies kvalitātei.

Kvalitatīvākos modeļus piedāvā uzņēmums “Zown”. Galvenā atšķirība no ierastajiem melnās krāsas saliekamajiem krēsliem ir ergonomiskums un izturība. Viesiem krēsls nodrošina komfortablu sēdpozīciju sežot arī ilgākas stundas.

Arī saliekamajiem krēsliem ir pieejami brīvi krītošie pārvalki. Jāatzīst, ka tie tiešām spēj pārvērst saliekamos krēslus elegantos viesību krēslos.

Tāpēc šie krēsli ir pieprasīti konferencēs, kur nepieciešams nodrošināt lielu apjomu sēdvietu. Latvijā konferenču krēslu noma pieejama “Banketērija”.

Šis ir risinājums kas ienācis tirgū meklējot labāko balancu starp cenu un kvalitāti. Šādu krēslu noma klientam izmaksās līdz 1 eur/ gab. Šos krēslus ir iespējams ļoti kompakti transportēt automašīnā un pārvietot no auto uz to atrašanās vietu.

Nr 4 banketa krēsli

mikstie-banketu-kresli

Ir vērtības kas nezūd. Šie bija vieni no pirmajiem krēsliem, ko nomas kompānijas piedāvāja klientiem un tiem ir vēl joprojām stabila vieta pasākumu tirgū. Šie ir ērtākie no visiem iepriekšminētajiem krēsliem un arī šos krēslus ir iespējams viegli transportēt pa 12 krēsliem kolonnā. Pēdējā argumentā ZOWN saliekamie krēsli gan ir pārāki.

Vēl viens pamatojums kādēļ banketa krēslus redzam aptuveni 70% pasākumu ir nomas uzņēmumu interese, jo tie ir iegādāti lielos apjomos un, protams, inventārs ir jāatpelna. Līdz ar to pašreiz šo krēslu dizains tiek atsvaidzināts pārsvarā ar dažādas formas un krāsas pārvalkiem.

Šādu krēslu noma būs labākais risinājums, ja nepieciešams liels apjoms ērtu, reprezentablu krēslu. Tieši no pielietojuma krēsli ieguvuši arī savu nosaukumu “banketa krēsli”.

Attiecībā uz pārvalkiem, otro elpu atgūst brīvi krītošie pārvalki gan krēsliem, gan galdiem. Uz neilgu laiku to popularitāte spēcīgi kritās dēļ elastīgo pārvalku ienākšanas tirgū. Bet 2018. gadā situācija mainās atkaļ par labu brīvi krītošajiem pārvalkiem un galdautiem.

Elastīgo pārvalku dominanci nepārprotami vēlas noturēt nomas uzņēmumi, jo tos ir ievērojami vieglāk kopt un transportēt. Bet brīvi krītošajiem pārvalkiem un galdautiem par labu runā to estētiskais skats. Brīvi krītošs pārvalks rada izsmalcinātu , klasisku atmosfēru, ko iespējams papildināt ar vairākiem atribūtiem.

Nr 5 soli!

solu noma

Ja būtu jāatzīmē “gada pārsteigums”, tad soli noteikti tam atbilst. Neiet runa par vasaras sezonu, kad soli ir dabīgi populāra izvēle. Līdz ar dabas un meža tematikas ienākšanu pasākumu jomā, tad soli nu jau ir populāra izvēle arī ziemas aukstajos mēnešos.

Lielākoties solus izvēlas korporatīvajiem pasākumiem, kur ir jānodrošina brīva dabiska vide. Populārākās piedevas ir lina galdauti un siena ķīpas.

Super noderīgs padoms no mūsu ļoti laba klienta- sienas ķīpas iekštelpās nav vēlams likt, ja vien nevēlaties 2 stundas pēc pasākuma vākt kopā sienu no telpām. Konkrētais klients brauca speciāli pēc lapu pūtēja, lai varētu savākt atliekas no ķīpām.

Racionālais ieguvums, izvēloties solu nomu- uz 1 sola var sasēdināt 8 viesus un 1 sols maksā tik pat cik viens banketa krēsls.

Soli tirgū ienāca komplektā ar koka galdiem (galds ar 2 soliem) jeb “beer tables”. Ar laiku, solus sāka nodalīt no galdiem un tie aizstāja krēslus brīva stila pasākumos ar ierobežotu budžetu. Pašreiz soli no sava vēstures tēla ir daļēji tikuši vaļā un tike plaši izmantoti dažādu tematiku pasākumos.

Uz kā sēdēsim nākamajos gados.

Ir divas absolūti pretējas tendences. Siltās sezonas pasākumi kļūst arvien brīvāki, kā rezultātā arvien lielāku popularitāti iemanto pufi, palešu risinājumi un pat hamoki (speciāli guļammaisi).

Otra tendence attiecas uz augstas klases korporatīvajiem pasākumiem, kas turpina meklēt jaunus risinājumus kā vēl vairāk akcentēt eleganci un pasākuma nozīmi. Šajā jomā domāju, ka drīz redzēsim atsevišķus mīkstos krēslus ar augsto atzveltni un arvien vairāk variācijas par Chiavari.

Viens no risinājumiem ir ghost un chiavari kombinācija- caurspīdīgs plastmasas krēsls chiavari krēsla formā.

Ar šo arī noslēdzam  mūsu topu, turam acis vaļā uz 2019. gada tendencēm un iedvesmojamies skaistiem pasākumiem!

Hei, kāda ir Jūsu pieredze ar krēslu nomu? Kurš Jums ir tuvākais krēslu veids- saliekamie krēsli, banketa krēsli, varbūt ghost vai chiavari?