Visi aktīvā dzīvesveida piekritēji noteikti būs dzirdējuši par pilnīgi traku un tajā pašā laikā absolūti fantastisku pasākumu “Baltais kalns Kolka- Dubulti”. Doma vienkārša- jānoiet 136km  55 stundās!

Mums ir tas gods jau pastāvīgi sadarboties ar “Baltā kalna” komandu, kas fanātiski strādājot un domājot tikai par izcila piedzīvojuma radīšanu, ir radījuši nu jau visā Baltijā zināmu pasākumu. Šoreiz stāsts par pagājušā gada pārgājienu.

Kā 11 teltis pārvērst 16 teltīs?

“Balto kalnu” iepazinu super pozitīvā Mārtiņa Zvīdriņa personā, kas sazinājās ar mums, jo pārgājiena 3 bāzes punktiem bija nepieciešamas teltis. Bija nepieciešamas teltis 3 bāzēm, bet budžets bija ierobežots. Apsēdāmies un kopīgi radām risinājumu. Pēc 1. bāzes slēgšanas to demontējam un vedam teltis uz 3. bāzi. Skatoties montāžu un demontāžu laiku tabulā sapratu, ka arī mani sagaida īsts “Baltais kalns”. 3 dienas, kopā 7 stundas miega, ap 600 km pie stūres un 16 telšu montāža smiltīs un kāpās.

Lai sākas pārgājiens!

1.diena paiet diezgan mierīgi- laiks pasakains, organizatoru komanda super izpalīdzīga, vakariņas un brokastis jūras krastā. Viss rit pēc plāna. Līdz ar saules stariem tiek vērtas vaļā kravas busa durvis, kur blakus teltīm ierīkota mana guļvieta, un 2. diena var sākties! Vakarā arvien grūtāk ir palikt nomodā un arī drosmīgie pārgājiena dalībnieki nakts tumsā mēro ceļu pa šosejas malu. Līdz šim uzmontēta pirmā un otrā nometne, demontēta pirmā nometne un jau uzmontēta trešā. Šodien vien atlicis demontēt 2. nometni un tad jau Dormeo matracis busa kravas nodalījumā.

Kāpēc 3. nometnei tik drūma iesauka “Nāves nometne”?

Visi kas līdz tai nonākuši un to pārvarējuši to zina. Tā ir nometne kurā kājas vairs nejūt un kārdinājums izstāties ir lielākais. Mēģinot demontēt pēdējās teltis 3. nometnē, arī es sapratu, ka sienas pēkšņi ir divtik smagas un katra telts šķiet kā pēdējā. Ziniet kas ir tas mistiskais spēks kas izvelk dalībniekus līdz galam? Komanda! Organizatoru komanda, kas palīdz ikvienam dalībniekam visa pārgājiena garumā, arī man bija neatsverams atbalsts. Bez tās pēdējās teltis līdz busam tik ātri netiktu.

Kur sāls?

Stāsta vērtība slēpjas absolūti fanātiskā domubiedru grupā, kopības sajūtā, līdz minūtei saplānotā laika tabulā un cilvēcībā. Tieši tāpēc, lai cik mums katrs klients būtu mīļš un lolojams, “Baltā kalna” komandai ir īpašs statuss.

Kur tad tehniskās detaļas un risinājumi? Tie šeit bija pietiekami, sākot ar montāžu loģistiku, montāžu smiltīs un darbu organizāciju, bet šoreiz stāsts par skaistu draudzību.

P.S. uz visiem foto autortiesības ir “Baltais kalns” komandai. Apskati vairāk foto un rezervē sev nākamās vasaras pārgājiena datumus https://www.facebook.com/baltaiskalns