Šis nebūt nav pirmais vējainais un lietainais rudens vēsturē, lai to apstiprinātu, atgriezīsimies gadu atpakaļ Dzintaru pludmalē, kur norisinājās lielisks Balticmarathons maratons.

Kas neplānots gan var pārsteigt pludmalē!

Uz vietas un nespējot atvērt busa durvis, spēcīgā vēja dēļ, bija skaidrs, ka šoreiz mums būs jāpielāgojas dabai. Viens nozīmīgs iemesls- tur kur bija paredzētas 2 teltis vējš diennakts laikā bija sapūtis jaunu kāpu. Uzdevums bija skaidrs- nodrošināt veiksmīgu pasākuma norisi. Tas nozīmē pasargāt izturīgākos velobraucējus no lietus un vēja, nostiprināt droši teltis, lai tās paliktu tur kur tām jābūt. Šo varam tiešām nosaukt par veiksmīgu sadarbību starp mums un klientu. Kopīgi radām izvietojuma risinājumu, kas atbilda pasākuma formātam un tajā pašā laikā bija drošs.

Kad vēja idejas nesakrīt ar mūsējām.

Šajā pašā saistībā vēlreiz vēlos pateikties visai komandai kas bija iesaistīta! Šis bija, iespējams, fiziski un psiholoģiski smagākais objekts (nav viegli, ja cenšaties uzvilkt 50 m2 jumtu un aizvērt sienas, bet vējam ir citi plāni). Līdz ar tumsas iestāšanos bijām izveidojuši taisnu līniju ar teltīm. Tas ļāva samazināt vēja radīto slodzi un nodrošināja drošu telšu fiksāciju pie zemes.

Kā vētrā noturēt 200 m2 telšu pie zemes?

Teltis tika stiprinātas kopā savā starpā ar 300 kg stropēm. Papildus zemē iedzītām garajām naglām, uz sāniem tika atvilktas oranžās stropes un tika izveidoti papildus stiprinājumi. Sienas braucām taisīt ciet 7:00 no rīta. Tas ļāva vēlreiz novērtēt situāciju, veikt papildus nostiprināšanu un ievērojami samazināja vēja slodzi uz teltīm nakts laikā, kad bija lielākās vēja brāzmas.
Šis pasākums mums ir lielisks piemērs tam kādu atbildību nesam. Mums ir jābūt gataviem uz jebkāda veida šķēršļiem. Šajā gadījumā atbildība bija par pasākuma norisi, cilvēku veselību, mūsu un citu iesaistīto pušu inventāru, un “KTN” komandu.

Izmantotais inventārs: