“KTN” visprecīzāk raksturo sekojošais: “Jūs varat? Jā varam! … un tagad domājam kā mēs to varam.” Būsim precīzi, mēs nesam atbildību par saviem vārdiem un vienmēr rodam drošu un atbilstošu risinājumu. Visā pastāvēšanas laikā esam 1 reizi pateikuši “nē”, jo nepieciešamajam risinājumam nebija iespējams nodrošināt drošu nostiprināšanu un montāžu, bet šī raksta stāsts ir par “Jā varam” ko teicām “Positivus 2017”.

LIELAIS “bet”

Nepieciešamais risinājums diezgan vienkāršs- 5x10m caurspīdīgā telts ar koka grīdu un kāpnēm. Bet stāstā ir viens LIELS “bet”- augstumu starpība ir 80 cm un paredzamā cilvēku plūsma milzīga. Koka grīdai uz 5x10m platību pieļaujamā starpība ar standarta konstrukciju ir 15 cm.

Lai sākas pelēko šūnu kustināšana!

Tika iegādātas 10x10cm brusas, papildus 28mm dēļi un devāmies uz Salacgrīvu ar ģeneratoru, figūrzāģi, parasto zāģi, 125mm koka skrūvēm un, protams, akumulatora skrūvgriežiem. Pirms tam tika izstrādāts risinājuma makets un sagatavotas detaļas, ko varējām izgatavot jau pirms montāžas.

Kā mēs palielinājām pieļaujamo augstumu starpību 5 reizes?

Brusas tiek horizontāli skrūvētas kopā, veidojot vairogus uz kā montēt grīdu. Priekšējais vairogs tika apšūts ar terases dēļiem gan estētisku iemeslu dēļ, gan slodzes izturības palielināšanas dēļ. No 50×100 mm brusām tika izgatavoti leņķi, kas 45 grādu leņķī tika stiprināti ik pēc metra, savienojot grīdas virsmas brusu konstrukciju ar pamatnes konstrukciju. Malās konstrukcija tika pastiprināta, saskrūvējot posmus ar dēļiem. Papildus pamatnē tika izvietoti balsti ik pēc 0,75m, lai stiprinātu konstrukcijas slodzes noturību un fiksētu to nekustīgi vienā vietā.
Telts priekšas kājas tika skrūvētas pie grīdas, bet aizmugures kājas ar 0,9m naglām un oranžajām stropēm tika stiprinātas pie zemes. Šādi papildus nodrošinājāmies pret konstrukcijas staigāšanu uz zemāko reljefa pusi.

Rezultāts.

Telts godam izturēja “Positivus 2017”. Konstrukcija pie intensīvas slodzes bija stabila un nekustīga, kā arī netika novērotas nekādas konstrukcijas deformācijas pazīmes.
Izmantotais inventārs: